סטודנטים/ות יקרים/ות!

הפוסט הנ"ל הינו סיכום קצר של השיעור בנקודות + מכיל את הקבצים שתורגלו בכיתה במהלך השיעור.
אם החומר לא מובן, אפשר לשלוח לי מייל או להתקשר : 050-555-6693 (אשתדל לענות, אם לא שלחו SMS ואחזור אליכם)

זכרו כי המפתח להצלחה הינו תרגול

20 טיפים למציאת עבודה לבוגרי קורס Full-Stack

אז הפוסט הזה אני אדבר על משהו שהוא לא מרכזי בתחום ההתמחות שלי,

אבל בכל זאת יש לי כמה תובנות בנושא. בתור אחד שראיין מועמדים לצוות פיתוח ובניית אתרים,  והתראיין למשרות שונות של פיתוח, עבר ראיונות מוצלחים וגם ראיונות כושלים.

נכון, למצוא את המשרה הראשונה זה קצת קשה, במיוחד אם אתם לא יכולים לעבוד באיזור המרכז.

אבל כמה טיפים בנושא:

 1. במשרה הראשונה הדבר היחיד שצריך לעניין אותכם זה כמה תתפתחו, עם מי תעבדו, והאם תשתלבו בצוות פיתוח איכותי. זה הדברים החשובים והתמורה הגדולה ביותר למפתח מתחיל, יותר מעוד 500 או 1000 שקל במשכורת  או הטבה כזאת או אחרת, או קרבה למקום מגורים. המשרה הראשונה היא חשובה בשביל צבירת ניסיון והתפתחות מקצועית, לכן חשוב שתעבדו בצוות של מתכנתים איכותיים, שיש לכם ממי ללמוד בצוות, ואתם יכולים להתפתח.
 2. שלחו את הקורות חיים בשפה בה התפרסמה המשרה ! אם המודעה של המשרה התפרסמה בעברית, שלחו קורות חיים בעברית בלבד. וההפך. מי שפרסם את המשרה הוא בדרך כלל מי שמקבל את קורות החיים שלכם, יכול להיות שזה חברה אמריקאית (שכנראה תפרסם באנגלית ותצפה לקורות חיים באנגלית) ויכול להיות שזה חברה ישראלית או חברת השמה , שתפרסם משרה בעברית ויהיה לה יותר קל להתנהל  עם מסמך קו"ח בעברית..
 3. פרטו על טכנולוגיות, כמילות מפתח – אל תרשמו רק "מתכנת Full-stack" אלא פרטו –  html,css,javascript וכו' – מכיוון שבחברות גדולות ומחלקות hr רציניות משתמשות בתוכנות שסורקות מילות מפתח במסמך ולפי זה ממיינות אותו לתיקיות וככה מתמודדים עם כל קורות חיים שהם מקבלים.
 4. את קורות החיים שלכם שלחו בקובץ word בלבד ! – מכמה סיבות, גם כמו שאמרתי מקודם יש משרדים ומחלקות שמשתמשות בתוכנות עזר לטיפול בקורות החיים. יש חברות השמה שירצו לערוך/להדגיש/לשנות בהם משהו. או סתם לרשום למעלה בכותרת "מתכנת למשרה *** " ולהדפיס את הקורות חיים.
 5. קורות חיים מעוצבים ? אפשרי עם הסתייגות. קודם כל אם עשיתם את זה אז כמובן רק בפורמט  PDF כדי שהתצוגה תשאר אותו דבר בכל מחשב, דבר שני אל תשלחו קורות חיים כאלה למשרדי ממשלה/חברות השמה וכו' כי לא בטוח שהם ידעו איך להתמודד איתם. מתמודדים למשרה בסטארטאפ מגניב בתל אביב? אחלה, אפשר לשלוח קורות חיים מעוצבים. הולכים למשרד ממשלתי? קצת יותר בעיה.
 6. לא משנה מה עשיתם בחיים שלכם, המסמך קו"ח שלכם לא צריך להיות יותר מעמוד 1 בלבד. יותר מזה זה מציק, מקשה ובעייתי.
 7. אפשר ואף רצוי לצרף הודעה מקדימה בגוף המייל עם כמה מילים על עצמכם ותיאור קצר, אבל בלי לחפור יותר מידי – ממש 2-3 שורות מקסימום.
 8. רוצים לצרף לינקים לאתרים/תיק עבודות וכו'? מבורך, תעשו זאת בהודעה בגוף המייל ולא בקובץ הרשמי של קורות החיים עצמם.
 9. בקובץ קורות חיים ניתן ומומלץ להוסיף את השם משתמש שלכם בגיטהב/לינקדין. אבל בתחילת המסמך, איפה שאתם רושמים את השם שלכם ומספר הטלפון.
 10. היו רלוונטים למשרה ! ראיתם שהמשרה דורשת 5 שנים ניסיון ואין לכם אותם? אל תשלחו קורות חיים!. שליחת קורות חיים למשרות לא רלוונטיות עבורכם יכניסו אותכם אומנם למאגר של חברות רבות, אבל כנראה שתשארו במאגר סתם אחרי סינון ראשוני והבנה שאתם לא רלוונטים למשרה, ובנוסף זה יכול לגרום לכם להתייאש כי "לא חוזרים אליכם".
 11. היו מכירתיים!  והתאימו את עצמכם לצרכי הלקוח ! למשל, אם רשום במודעה- ניסיון של שנתיים ב angular בגרסה 7. הבליטו את זה בקו"ח. יכול להיות שזה יהיה רשום במקום לא בולט, ואז לא בטוח שישימו לב, או יצטרכו להסיק מסקנות בשביל להבין את זה, ויכול להיות שזה יפתח את קורות החיים שלכם וזה יהיה מעולה, תנו למי שקורא את המודעה את התחושה "וואו, הבן אדם הזה נפל לי מהשמיים, בדיוק מה שחיפשתי".
 12. אם אין לכם ניסיון – צרו אחד כזה, תבצעו כמה פרויקטי צד ותכתבו עליהם בקורות חיים שלכם! בצעו פרויקטים טובים כדי להראות בראיונות..
 13. במסמך הקורות חיים – כל מה שלא רלוונטי למשרה, לא ממש מעניין. זה שעבדתם ב"קפה הכי אחי" במהלך הקורס לא ממש רלוונטי לקורות חיים שלכם, וזה שטסתם לדרום אמריקה ממש לא מעניין אף אחד.ממליץ לא לציין את זה בכלל.
 14. דברים שלא רלוונטים למשרה שהחלטתם כן להכניס לקורות חיים, כמו שירות צבאי למשל, שימו את זה בחלק יותר שולי במסמך וכתבו על כך בצמצום יחסית.
 15. ציפיות שכר – אני ממליץ לתת טווח ולא לנקוב בסכום מדוייק, ככה גם אם לא קלעתם למה שהמראיין מכוון, הוא מרגיש בנוח איתכם ומבין שזה פתוח למשא ומתן. כמובן לא טווח רחב מידי.
 16. בריאיון עצמו – הגיעו בזמן, לבושים בצורה מכובדת (לא צריך את החליפה מהחתונה, מספיק חלוצה מגוהצת), לפני הראיון תרגישו בנוח לשתות משהו עם המראיין אם מציעים לכם ולדבר כמה מילים שלא קשורים בהכרח לראיון. כמובן שהמנעו מלדבר על פוליטיקה ונושאים בסגנון.
 17. במהלך הראיון, ענו על השאלות בסבלנות, אם שואלים אותכם שאלות טכניות – אין בעיה לבקש רגע בשביל לחשוב אם אין לכם תשובה בשלוף. אם שאלו אותכם שאלה ואתם לא יודעים את התשובה – תגידו שאתם לא יודעים ותשמחו לדעת, אל תחרטטו :).
 18. בהרבה מקומות היום נהוג להביא מבחן בית – כזה שנונתנים לכם ואתם שולחים במייל לאחר פרק זמן מסויים שיגידו לכם – אז לעצתי, אל תמהרו להגיש אותו מהר מהר כדי שיראו שעשיתם מהר, לרוב הם לא יושבים לחכות עם טיימר למתי תשלחו (כמובן לא להגזים), עשו את המבחן כמו שצריך, תכתבו קוד נקי , מסודר ויעיל.
 19. אם נעזרתם באינטרנט  בשביל חלק מהמבחן, תראו שאתם יודעים ב 10000% מה כתבתם ולמה, ויודעים להסביר כל שורה ושורה בקוד, ותתכוננו לכך שישאלו אותכם על צורת הפיתוח.
 20. היו סבלניים ! לפעמים לוקח זמן למצוא משרה,נצלו את הזמן הזה להעמיק ידע בטכנולוגיות, ללמוד עוד, וככה תצליחו יותר.
סגירת תפריט